windykacja należności

prawo administracyjne adwokat kielce
Usługi naszej Kancelarii w zakresie windykacji należności skierowane są głównie do przedsiębiorców, którzy borykają się z nieterminowymi wpłatami od swoich kontrahentów. W Polsce ponad 30% faktur jest opłacanych po terminie płatności lub wcale. Odzyskiwanie należności to poważny problem dla wielu firm. Warto zatem, aby windykacją należności zajmowali się specjaliści. Nasza Kancelaria od lat skutecznie odzyskuje należności na terenie całej Polski.

Dlaczego warto zlecić windykację należności naszym Prawnikom?

Cały proces windykowania należności przeprowadzamy bardzo sprawnie. Wystarczy minimum formalności (często załatwianych drogą mailową). Wystarczy, że otrzymamy od Ciebie niezapłacone faktury oraz pełnomocnictwo do działania w imieniu Twojej firmy w sprawie o odzyskanie należności.

Działamy kompleksowo. Proces odzyskiwania należności nasz adwokat rozpoczyna od sporządzenia wezwania do zapłaty. Część dłużników już na tym etapie decyduje się zapłacić zaległą fakturę. Proces odzyskania należności w tym przypadku jest bardzo szybko.

Jeżeli Twój dłużnik nie reaguje na wezwanie do zapłaty, natychmiastowo kierujemy przeciwko niemu pozew sądowy, w którym szczegółowo opisujemy żądanie. Jest to tzw. sądowa windykacja należności. W toku sprawy sądowej nasz adwokat reprezentuje Twoje interesy. Często nie musisz nawet być w sądzie.

Po uprawomocnieniu się wyroku, sprawę o odzyskanie należności kierujemy do komorników na terenie całego kraju. Z tego powodu nasz proces windykacji jest skuteczny.

Całość kosztów windykacji pokrywa natomiast dłużnik. Nasze wynagrodzenie ściągamy bezpośrednio od dłużnika. Ty natomiast otrzymujesz całą kwotę z zaległej faktury wraz z odsetkami i zwrotem kosztów sądowych.

Jeżeli chcesz sprawnie odzyskać należności od swoich kontrahentów, skontaktuj się z nami.